Las Cruces Youth Soccer Association

 
Upcoming League Games
Date Location Location Visitor Home
Mon 10/21/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
CFC Diablos 7v7
Cruces Coyotes 7v7
Mon 10/21/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
DFC Heat Wave
LC Roadrunners
Mon 10/21/2019 05:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Real Las Cruces 7v7
Black Widow Girls U15 7v7
Tue 10/22/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Bruisers Gold
CFC Diablos White
Tue 10/22/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
WSMR 10
DFC Cynder
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
LC Timbers 08 Red
Ballhawgs 08
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Dark Knights Yellow
DFC Cynder
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
SFC 09 Girls
WSC Footloose
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
LC Timbers 08
Juventus
Wed 10/23/2019 05:30 PM Field 9 PVD -> Field 9
CFC Lady Tumbleweeds
Ballhawgs 14
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
CFC United
CFC Tumbleweeds
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Santos 11 G
CFC Angel Fire 10
Wed 10/23/2019 05:45 PM Field 1 PVD -> Field 1
Zoomi FC
LC Traviesos
Wed 10/23/2019 05:45 PM Field 4 PVD -> Field 4
Gators
Dragons
Wed 10/23/2019 05:45 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Cobras
SFC 06/07
Wed 10/23/2019 05:45 PM Field 7 PVD -> Field 7
Mighty Blaze 13
FC Grande 13
Wed 10/23/2019 05:45 PM Field 2 PVD -> Field 2
LC Timbers U7 Brad Beasley
Gila Monsters 13
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
WSMR 08
Intensity
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
LC Timbers 11
CFC Santos 10
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Reyes FC Varsity
Heat F.C.
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
LC Elite
CFC Gator
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
LC Timbers 09 Axe
FC Grande Academy 09
Thu 10/24/2019 05:45 PM Field 1 PVD -> Field 1
FC Grande Academy 12
Max-D
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
Arsenal 12
Rio FC 12
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
Hornets
WSMR 13
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
LC Timbers 12 Red
Bandits
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
CFC Diablos Camo
LC Venom
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 1 PVD -> Field 1
Gila Monsters
WSMR 12
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Ghostbusters
Raptors
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
LC Traviesos
Mighty Blaze 13
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
CFC Santos 12 G
WSC Legion
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
Cheetahs
Geckos
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Atletico Jrs
LC Thorns 13
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
LC Timbers 13 Hanson II
Dark Knights
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
Incredibles
Little Miss Chile Peppers
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
Gila Monsters 13
Cobras
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
Falcons
LC Timbers U7 Brad Beasley
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
CFC Predators 10
CFC Bruisers Gold
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Rhinos
CFC Cruces FC 06
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
CFC United
Reyes FC Varsity
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Thunder
CFC Bruisers Purple
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Dynamites Silver
CFC Bolts
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Intensity
LC Timbers 09 Axe
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
Bandits
DFC Inferno
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Rio FC Boys
WSMR 14
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
Socceroos
SFC 14
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
CFC Teal Titans
Loco-Motion 14
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Mighty Minions
DFC Pyro
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
CFC Lady Tumbleweeds
LC United
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
LC Rattlers
Avengers
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
LC Timbers 13 Black
Gators
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
CFC Santos 14
Hei Hei's
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
LC Timbers DK 12 Black
Terror FC 12
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
LC Roadrunners
Ballhawgs 08
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
WSC Zenners
WSC Hussars
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Infinity
Force
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
LC Thorns U11 Wendy Zuniga
Dynamites Black
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
LC Timbers 11 White
Dark Knights Black
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
WSC Lil Kleatz
Terror FC 15
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
LC Raiders
Broncos
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Sharks
Arsenal LC 2016
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
Baby Sharks
Sonoma Strikers
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
FC Grande 16 Blue
Wildebeests
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
LC Tiny Timbers
Rio FC Girls
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Gila Monsters
FC Grande 16 Black
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
Squirtle Squad
Cookie Monsters
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
Lady Warriors
LC Warriors 13
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Ballhawgs 12
LC Timbers 12
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
Amigos
DFC Mini Devils
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
FC Grande Academy 13
Kangaroos
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
CFC 10
DFC Heat Wave
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
Alamo United 06 Rodriguez 7v7
San Vicente Pumas 07 7v7
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Santos 11
Dark Knights Yellow
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
CFC Santos 10
Lil Aggies
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Coyotes 7v7
San Vicente Pumas 03 7v7
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Alamo United 07 HAFB
Shiloh Sharks
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Rio FC 10
CFC Diablos Black
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Foosas
Dynamites Pink
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 11 PVD -> Field 11
FC Grande Academy 12
WSC Fancy Feet
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 9 PVD -> Field 9
Mighty Blaze 14
Wolfpack
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 2 PVD -> Field 2
CFC Santos 13
Blue Jays
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 7 PVD -> Field 7
LC Hawks
LC Warriors 15
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 4 PVD -> Field 4
Cactus Kickers
CFC Santos 15
Sat 10/26/2019 01:00 PM Field 8 PVD -> Field 8
Reyes FC Freshmen
CFC Santos 15 White
Sat 10/26/2019 01:00 PM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Sharp Shooters FC
Cougars
Sat 10/26/2019 01:00 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Heat F.C.
Athletic
Sat 10/26/2019 01:00 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
DFC Devils
WSC Warsawa
Sat 10/26/2019 01:00 PM Field 10 PVD -> Field 10
Dragons
Tsunamis
Sat 10/26/2019 01:00 PM Field 12 PVD -> Field 12
LC Timbers DK 12
FireHawks
Sat 10/26/2019 01:00 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
WSMR 10
Loco-Motion 11
Sat 10/26/2019 01:00 PM Field 11 PVD -> Field 11
Honey Badgers
Herbasquad
Sat 10/26/2019 02:00 PM Field 1 PVD -> Field 1
Lil Chargers
WSC Zabojcy
Sat 10/26/2019 02:00 PM Field 9 PVD -> Field 9
S.W.A.T. (Soccer with ATtitude)
Ballhawgs 14
Sat 10/26/2019 02:00 PM Field 4 PVD -> Field 4
Ballhawgs 15
CFC Lady Fierce
Sat 10/26/2019 02:00 PM Field 14 PVD -> Field 14
Juventus Mini
Cruces Hedgehogs
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Monsters
Alamo United 07 HAFB
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN 2 High Noon Soccer Complex -> HN 2
CFC Sea Wasps Black
Spiders
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Real Las Cruces 7v7
Alamo United 06 Rodriguez 7v7
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
CFC Tumbleweeds
Barca Jr.
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
San Vicente Pumas 07 7v7
Black Widow Girls U15 7v7
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
CFC Diablos 7v7
San Vicente Pumas 03 7v7
Sat 10/26/2019 04:00 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Thorns 06
CFC Yanks
Sat 10/26/2019 04:00 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
CFC Sea Wasps Red
LC Thorns 07
Mon 10/28/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
LC Timbers 11 White
CFC Santos 10
Mon 10/28/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
Juventus
Arsenal 08
Mon 10/28/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Grizzlies
LC Timbers 08 Red
Mon 10/28/2019 05:30 PM Field 2 PVD -> Field 2
Gators
Gila Monsters 13
Mon 10/28/2019 05:45 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Cobras
Ballhawgs 05
Tue 10/29/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
LC Elite
CFC Diablos Black
Tue 10/29/2019 05:30 PM Field 1 PVD -> Field 1
Gila Monsters
Max-D
Tue 10/29/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Lil Aggies
CFC Predators 10
Tue 10/29/2019 05:30 PM Field 4 PVD -> Field 4
Lil Pirates
Bandits
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 7 PVD -> Field 7
KC Bambinos
Hornets
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 1 PVD -> Field 1
Wildebeests
Gila Monsters
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 2 PVD -> Field 2
Avengers
CFC Teal Titans
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Ballhawgs 08
LC Timbers 09 Red Brad Beasley
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Dynamites Sapphire
CFC Angel Fire 10
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 5 PVD -> Field 5
LC Rattlers
Little Miss Chile Peppers
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 8 PVD -> Field 8
Wolfpack
Incredibles
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 4 PVD -> Field 4
Dark Knights
Dragons
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Cruces Coyotes 7v7
CFC Diablos 7v7
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
CFC Bolts
Dynamites Black
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Foosas
SFC 09 Girls
Wed 10/30/2019 05:45 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
CFC Sea Wasps Red
Shiloh Sharks
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
Rio FC Girls
CFC Santos 14
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
FireHawks
LC Timbers 12 Red
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
WSC Fancy Feet
Ghostbusters
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
WSMR 13
KC Bambinos
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
Cobras
LC Timbers 13 Black
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
Bandits
CFC Diablos Camo
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
WSC Legion
Ballhawgs 12
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Geckos
Dark Knights
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
DFC Mini Devils
Lady Warriors
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
Raptors
Gila Monsters
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
Terror FC 14
CFC Lady Tumbleweeds
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
Gators
Atletico Jrs
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Arsenal LC 2016
Cheetahs
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
Fireflies
Sirens
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Royals
WSC Fierce
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Footloose
LC Thorns U11 Wendy Zuniga
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
Ballhawgs 05
Spiders
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Reyes FC Juniors
LC Timbers 11 White
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Broncos
WSC Zenners
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
Athletic
CFC United
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Dynamites Onyx
CFC Angel Fire 10
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Arsenal 08
Heat F.C.
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
LC Venom
CFC Santos 12 G
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
WSMR 12
LC Timbers DK 12 Black
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 1 PVD -> Field 1
Terror FC 12
Hedgehogs
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
WSC Zabojcy
Rio FC Boys
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
LC Thorns 13
Amigos
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
Loco-Motion 14
Incredibles
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
Zoomi FC
CFC Santos 13
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
DFC Inferno
Socceroos
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
Rio FC 12
LC Timbers DK 12
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
WSMR 14
Bandits
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
Tsunamis
LC Timbers 13 Hanson II
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
CFC Santos 15
Juventus Mini
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
SFC 14
LC Rattlers
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
DFC Pyro
Baby Sharks
Sat 11/02/2019 10:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
Kangaroos
Arsenal 12
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Hussars
FC Grande Academy 09
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Thunder
Alamo United 10
Sat 11/02/2019 10:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
Terror FC 15
Ballhawgs 15
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
WSC The Force
Dynamites Diamond
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
LC Timbers 09 Axe
WSMR 08
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Dark Knights Black
LC Timbers 11
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Santos 10
CFC Diablos White
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Reyes FC Varsity
LC Timbers 08
Sat 11/02/2019 10:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
FC Grande 16 Black
Sharks
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
LC Warriors 13
LC Traviesos
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
Ballhawgs 14
Lil Chargers
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
Wolfpack
S.W.A.T. (Soccer with ATtitude)
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
Sonoma Strikers
Squirtle Squad
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
LC Timbers 12
FC Grande Academy 12
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Dynamites Pink
Dynamites Silver
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
CFC Sea Wasps Red
Alamo United 07 Wilder
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
LC Thorns 10 EC
Dynamites Sapphire
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Intensity
LC Raiders
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
Rio FC 10
CFC Bruisers Purple
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Dark Knights Yellow
Sharp Shooters FC
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
LC Roadrunners
CFC 10
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Loco-Motion 11
Infinity
Sat 11/02/2019 12:00 PM Field 9 PVD -> Field 9
LC Warriors 15
Mighty Minions
Sat 11/02/2019 12:00 PM Field 7 PVD -> Field 7
Cookie Monsters
Cactus Kickers
Sat 11/02/2019 12:00 PM Field 11 PVD -> Field 11
Max-D
FC Grande Academy 13
Sat 11/02/2019 12:00 PM Field 2 PVD -> Field 2
Blue Jays
Hornets
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
Cougars
WSMR 10
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 13 PVD -> Field 13
CFC Lady Fierce
Reyes FC Freshmen
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Force
CFC Santos 11
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 14 PVD -> Field 14
CFC Santos 15 White
LC Hawks
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
LC Timbers 10 EC
Alamo United 10
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 5 PVD -> Field 5
Herbasquad
Falcons
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Ballhawgs 08
Grizzlies
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 12 PVD -> Field 12
Hei Hei's
FC Grande Academy 14
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 7 PVD -> Field 7
Little Miss Chile Peppers
LC Tiny Timbers
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
WSC Footfire 7v7
Real Las Cruces 7v7
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 10 PVD -> Field 10
LC United
Lil Pirates
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
DFC Devils
Monsters
Sat 11/02/2019 02:00 PM Field 2 PVD -> Field 2
Dark Knights
Honey Badgers
Sat 11/02/2019 02:00 PM Field 9 PVD -> Field 9
Cruces Hedgehogs
WSC Lil Kleatz
Sat 11/02/2019 02:30 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
WSC Warsawa
Alamo United 07 Wilder
Sat 11/02/2019 02:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
DFC Heat Wave
LC Timbers 09 Red Brad Beasley
Sat 11/02/2019 02:30 PM HN 2 High Noon Soccer Complex -> HN 2
CFC Yanks
CFC Sea Wasps Black
Sat 11/02/2019 02:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Barca Jr.
Juventus
Sat 11/02/2019 04:00 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Thorns 07
07 Locos
Sat 11/02/2019 04:00 PM HN 2 High Noon Soccer Complex -> HN 2
CFC Cruces FC 06
LC Thorns 06
Mon 11/04/2019 05:45 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Cobras
CFC Yanks

Cruces Coyotes 7v7

CFC Diablos 7v7

Black Widow Girls U15 7v7

Real Las Cruces 7v7

LC Roadrunners

DFC Heat Wave

DFC Cynder

WSMR 10

CFC Diablos White

CFC Bruisers Gold

Ballhawgs 14

CFC Lady Tumbleweeds

Juventus

LC Timbers 08

CFC Angel Fire 10

CFC Santos 11 G

CFC Tumbleweeds

CFC United

WSC Footloose

SFC 09 Girls

Ballhawgs 08

LC Timbers 08 Red

Dark Knights Yellow

FC Grande 13

Mighty Blaze 13

Gila Monsters 13

LC Timbers U7 Brad Beasley

SFC 06/07

LC Cobras

Dragons

Gators

LC Traviesos

Zoomi FC

CFC Gator

LC Elite

Heat F.C.

Reyes FC Varsity

FC Grande Academy 09

LC Timbers 09 Axe

Intensity

WSMR 08

CFC Santos 10

LC Timbers 11

Max-D

FC Grande Academy 12

WSC Legion

CFC Santos 12 G

Geckos

Cheetahs

Little Miss Chile Peppers

Incredibles

Dark Knights

LC Timbers 13 Hanson II

Falcons

Cobras

LC Thorns 13

Atletico Jrs

WSMR 13

Hornets

Rio FC 12

Arsenal 12

Bandits

LC Timbers 12 Red

LC Venom

CFC Diablos Camo

Raptors

Ghostbusters

WSMR 12

Gila Monsters

CFC Bruisers Purple

Thunder

CFC Bolts

Dynamites Silver

CFC Predators 10

CFC Cruces FC 06

Rhinos

LC Timbers 13 Black

Avengers

LC Rattlers

Hei Hei's

CFC Santos 14

Terror FC 12

LC Timbers DK 12 Black

LC United

SFC 14

Socceroos

DFC Inferno

Bandits

WSMR 14

Rio FC Boys

Loco-Motion 14

CFC Teal Titans

DFC Pyro

Mighty Minions

Rio FC Girls

LC Tiny Timbers

Broncos

LC Raiders

Sonoma Strikers

Baby Sharks

Wildebeests

FC Grande 16 Blue

FC Grande 16 Black

Gila Monsters

Arsenal LC 2016

Sharks

Dynamites Black

LC Thorns U11 Wendy Zuniga

Terror FC 15

WSC Lil Kleatz

WSC Hussars

WSC Zenners

Dark Knights Black

LC Timbers 11 White

Force

Infinity

LC Timbers 12

Ballhawgs 12

Kangaroos

FC Grande Academy 13

DFC Mini Devils

Amigos

LC Warriors 13

Lady Warriors

Cookie Monsters

Squirtle Squad

Shiloh Sharks

Alamo United 07 HAFB

CFC Diablos Black

Rio FC 10

Dynamites Pink

WSC Foosas

San Vicente Pumas 03 7v7

Coyotes 7v7

CFC Santos 11

CFC 10

Lil Aggies

San Vicente Pumas 07 7v7

Alamo United 06 Rodriguez 7v7

LC Warriors 15

LC Hawks

Blue Jays

CFC Santos 13

CFC Santos 15

Cactus Kickers

Wolfpack

Mighty Blaze 14

WSC Fancy Feet

FireHawks

LC Timbers DK 12

Loco-Motion 11

Herbasquad

Honey Badgers

Tsunamis

Athletic

CFC Santos 15 White

Reyes FC Freshmen

WSC Warsawa

DFC Devils

Cougars

Sharp Shooters FC

Cruces Hedgehogs

Juventus Mini

CFC Lady Fierce

Ballhawgs 15

S.W.A.T. (Soccer with ATtitude)

WSC Zabojcy

Lil Chargers

Barca Jr.

Monsters

Spiders

CFC Sea Wasps Black

LC Thorns 07

CFC Sea Wasps Red

CFC Yanks

LC Thorns 06

Grizzlies

Arsenal 08

Ballhawgs 05

Lil Pirates

LC Timbers 09 Red Brad Beasley

KC Bambinos

Dynamites Sapphire

Terror FC 14

Dark Knights

Dynamites Onyx

Reyes FC Juniors

Sirens

Fireflies

WSC Fierce

Royals

Hedgehogs

Dynamites Diamond

WSC The Force

Alamo United 10

LC Thorns 10 EC

Alamo United 07 Wilder

FC Grande Academy 14

WSC Footfire 7v7

LC Timbers 10 EC

07 Locos

High Noon Soccer Complex -> HN u12-4

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u12-2

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u12-1

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u10-3

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u10-1

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 9

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u12-3

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u10-2

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 7

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 2

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN 1

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 4

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 1

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 12

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 13

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 6

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 5

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 14

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 10

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 8

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 3

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 11

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u10-4

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN 3

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN 2

Las Cruces, NM
View in Google Maps

 
High Noon Soccer Complex

High Noon (HN) Soccer Complex offers four u10 fields, four u12 field, and 3 fields for u13 and above. HN is located at 2501 Tashiro Drive in Las Cruces, NM.


 
Provencio-Van Dame Soccer Complex

Provencio-Van Dame (PVD) Soccer Complex currently offers 14 fields for teams participating in the u4-u8 age divisions. PVD is located at 1501 E Las Cruces Avenue in Las Cruces, NM.


 
Field Rentals

Rent one of our fields for a scrimmage today! Fields are to be rented for scrimmage purposes only, not for practices. Rent a field for $15. Fill out the form below that is attached to the link and contact the scheduler for availability.

HN1 (lights), HN2, and HN3 availability

Monday - all day

Tuesday - until 7pm

Wednesday - all day

Saturday - all day

LCYSA Field Rental Form