Las Cruces Youth Soccer Association

Round Robin Brackets
U10 Boys Gold Wins Losses Draws Points

Goal Differential

LC Warriors 4 12 27
Heat FC 1 2 1 4 -9
Nogales 09 3 1 9 1
LC Timbers 09 1 2 1 4 -7
LC Timbers 10 4 0 -13
U12 Boys Bronze Wins Losses Draws Points

Goal Differential

Raptors 3 1 10 19
Superstars 3 1 9 16
Grizzlies 1 2 1 4 -9
Heatwave 2 2 6 -6
WSC Hussars 4 0 -38
U13 Boys Wins Losses Draws Points

Goal Differential

CFC Sea Wasps 1 1 2 5 -4
SFC 06 3 1 10 14
CFC 06 2 1 1 7 5
Rio Rapids 05 1 2 1 4 2
SC Vipers 3 1 1 -17
U10 Girls Gold Wins Losses Draws Points

Goal Differential

SFC 09 4 0 -13
Dyna Black 4 12 5
LC Thorns 09 2 1 1 7 8
EP Crush 1 3 3 -3
AZ CAC 09 2 1 1 7 2
U10 Girls Silver Wins Losses Draws Points

Goal Differential

Dyna Sapphire 2 1 1 7 -3
Artesia Superpride 3 1 9 11
WSC Foosas 3 1 9 5
LC Aguilas 4 0 -14
LC Roadrunners 1 2 1 4 -3
U12 Girls Wins Losses Draws Points

Goal Differential

Dynamite 3 1 9 4
WSC Footfire 1 3 3 -19
Dyna Silver 4 0 -19
LC Thorns 07 2 2 6 0
TX Lady Outlaws 4 12 34
U16 Boys Wins Losses Draws Points

Goal Differential

ABQ Toluca 3 1 10 17
Alamo Hoppes 1 1 2 5 -9
Ball Hawgs 4 0 -32
Aragon Reyes 04 1 2 1 4 -3
Pythons 3 1 9 9

 
Knockout Round Brackets
U10 Boys Silver Wins Losses Draws Points

Goal Differntial

A
LC Timbers 09 Red 3 9 13
Blue Eagles 1 2 3 -3
CFC Bruisers 2 1 6 1
LC Timbers Ted 3 0 -16
B
CFC Diablos BLK 2 1 6 -1
Reyes FC 3 9 12
CFC Santos 2 1 1 -6
LC Timbers 10 BLK 2 1 1 -7
U12 Boys Gold Wins Losses Draws Points

Goal Differential

A
EP Dirt Devils 1 1 4 1
CFC 07 1 1 3 1
LC Timbers 07 Red 1 1 1 -2
B
FC Premier Beltran 1 1 3 -2
LC Timbers 07 2 6 8
CFC Sea Wasps 2 0 -6
U12 Boys Silver Wins Losses Draws Points

Goal Differential

A
EP Manchester 2 6 9
DFC Devils 2 0 -6
SFC 08 1 1 3 -7
B
WSC Warsawa 1 1 3 -1
Barca Jr 2 0 -4
LC Timbers 08 2 6 5

 
Knockout Round Matches

U10 BOYS SILVER

7th Place Game

LC Timbers Ted 1 - 4 LC Timbers 10 BLK

5th Place Game

Blue Eagles 1 - 0 CFC Santos

3rd Place Game

CFC Bruisers 5 - 0 CFC Diablos BLK

Championship Game

LC Timbers 09 Red 1 - 4 Reyes FC

U10 BOYS SILVER FINAL STANDINGS

1. Reyes FC

2. LC Timbers 09 Red

3. CFC Bruisers

4. CFC Diablos BLK

5. Blue Eagles

6. CFC Santos

7. LC Timbers 10 BLK

8. LC Timbers Ted

U12 BOYS GOLD

1st Group A vs 2nd Group B

EP Dirt Devils vs FC Premier Beltran - 830am Field U12-1

2nd Group A vs 1st Group B

CFC 07 vs LC Timbers 07 - 830am Field U12-3

3rd Group A vs 3rd Group B

LC Timbers 07 Red vs CFC Sea Wasps - 1130am Field U12-1

LC Timbers 07 Red 0 - 0 CFC Sea Wasps

3rd Place Game

CFC 07 vs FC Premier Beltran - 230pm Field U12-1

CFC 07 5 - 0 FC Premier Beltran

Championship Game

EP Dirt Devils vs LC Timbers 07 - 1pm Field U12-1

EP Dirt Devils 5 - 2 LC Timbers 07

U12 BOYS GOLD FINAL STANDINGS

1. EP Dirt Devils

2. LC Timbers 07

3. CFC 07

4. FC Premier Beltran

5. LC Timbers 07 Red

6. CFC Sea Wasps

U12 BOYS SILVER

1st Group A vs 2nd Group B

EP Manchester vs WSC Warsawa - 830am Field U12-2

2nd Group A vs 1st Group B

SFC 08 vs LC Timbers 08 - 830am Field U12-4

3rd Group A vs 3rd Group B

DFC Devils vs Barca Jr - 10am Field U12-2

DFC Devils 0 - 1 Barca Jr

3rd Place Game

WSC Warsawa vs SFC 08 - 230pm Field U12-4

WSC Warsawa 8 - 0 SFC 08

Championship Game

EP Manchester vs LC Timbers 08 - 1pm Field U12-2

EP Manchester 4 - 3 LC Timbers 08

U12 BOYS SILVER FINAL STANDINGS

1. EP Manchester

2. LC Timbers 08

3. WSC Warsawa

4. SFC 08

5. Barca Jr

6. DFC Devils