Las Cruces Youth Soccer Association

 
Date Location Location Visitor Home
Tue 10/22/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Bruisers Gold
CFC Diablos White
Tue 10/22/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
WSMR 10
DFC Cynder
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Santos 11 G
CFC Angel Fire 10
Wed 10/23/2019 05:30 PM Field 9 PVD -> Field 9
CFC Lady Tumbleweeds
Ballhawgs 14
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
CFC United
CFC Tumbleweeds
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Dark Knights Yellow
DFC Cynder
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
LC Timbers 08 Red
Ballhawgs 08
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
SFC 09 Girls
WSC Footloose
Wed 10/23/2019 05:30 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
LC Timbers 08
Juventus
Wed 10/23/2019 05:45 PM Field 4 PVD -> Field 4
Gators
Dragons
Wed 10/23/2019 05:45 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Cobras
SFC 06/07
Wed 10/23/2019 05:45 PM Field 1 PVD -> Field 1
Zoomi FC
LC Traviesos
Wed 10/23/2019 05:45 PM Field 2 PVD -> Field 2
LC Timbers U7 Brad Beasley
Gila Monsters 13
Wed 10/23/2019 05:45 PM Field 7 PVD -> Field 7
Mighty Blaze 13
FC Grande 13
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
LC Timbers 11
CFC Santos 10
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
WSMR 08
Intensity
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
LC Elite
CFC Gator
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
LC Timbers 09 Axe
FC Grande Academy 09
Thu 10/24/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Reyes FC Varsity
Heat F.C.
Thu 10/24/2019 05:45 PM Field 1 PVD -> Field 1
FC Grande Academy 12
Max-D
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
Falcons
LC Timbers U7 Brad Beasley
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
LC Timbers 13 Hanson II
Dark Knights
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
Cheetahs
Geckos
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Atletico Jrs
LC Thorns 13
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
Gila Monsters 13
Cobras
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
LC Traviesos
Mighty Blaze 13
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
CFC Santos 12 G
WSC Legion
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
Incredibles
Little Miss Chile Peppers
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 1 PVD -> Field 1
Gila Monsters
WSMR 12
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
Arsenal 12
Rio FC 12
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
CFC Diablos Camo
LC Venom
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
LC Timbers 12 Red
Bandits
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
Hornets
WSMR 13
Sat 10/26/2019 08:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Ghostbusters
Raptors
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Rhinos
CFC Cruces FC 06
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Intensity
LC Timbers 09 Axe
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
CFC United
Reyes FC Varsity
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Dynamites Silver
CFC Bolts
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
CFC Predators 10
CFC Bruisers Gold
Sat 10/26/2019 08:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Thunder
CFC Bruisers Purple
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
CFC Teal Titans
Loco-Motion 14
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
Socceroos
SFC 14
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
Bandits
DFC Inferno
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
LC Rattlers
Avengers
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
CFC Santos 14
Hei Hei's
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
LC Timbers 13 Black
Gators
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
CFC Lady Tumbleweeds
LC United
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Rio FC Boys
WSMR 14
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
LC Timbers DK 12 Black
Terror FC 12
Sat 10/26/2019 09:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Mighty Minions
DFC Pyro
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
LC Timbers 11 White
Dark Knights Black
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
WSC Zenners
WSC Hussars
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Sharks
Arsenal LC 2016
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
LC Raiders
Broncos
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Gila Monsters
FC Grande 16 Black
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
FC Grande 16 Blue
Wildebeests
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
LC Thorns U11 Wendy Zuniga
Dynamites Black
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
Baby Sharks
Sonoma Strikers
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Infinity
Force
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
LC Tiny Timbers
Rio FC Girls
Sat 10/26/2019 10:00 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
LC Roadrunners
Ballhawgs 08
Sat 10/26/2019 10:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
WSC Lil Kleatz
Terror FC 15
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
Amigos
DFC Mini Devils
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
FC Grande Academy 13
Kangaroos
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
Squirtle Squad
Cookie Monsters
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
Lady Warriors
LC Warriors 13
Sat 10/26/2019 11:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Ballhawgs 12
LC Timbers 12
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
Alamo United 06 Rodriguez 7v7
San Vicente Pumas 07 7v7
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
CFC 10
DFC Heat Wave
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
CFC Santos 10
Lil Aggies
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Santos 11
Dark Knights Yellow
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Coyotes 7v7
San Vicente Pumas 03 7v7
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Rio FC 10
CFC Diablos Black
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Foosas
Dynamites Pink
Sat 10/26/2019 11:30 AM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Alamo United 07 HAFB
Shiloh Sharks
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 7 PVD -> Field 7
LC Hawks
LC Warriors 15
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 4 PVD -> Field 4
Cactus Kickers
CFC Santos 15
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 2 PVD -> Field 2
CFC Santos 13
Blue Jays
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 11 PVD -> Field 11
FC Grande Academy 12
WSC Fancy Feet
Sat 10/26/2019 12:00 PM Field 9 PVD -> Field 9
Mighty Blaze 14
Wolfpack
Sat 10/26/2019 01:00 PM Field 8 PVD -> Field 8
Reyes FC Freshmen
CFC Santos 15 White
Sat 10/26/2019 01:00 PM Field 12 PVD -> Field 12
LC Timbers DK 12
FireHawks
Sat 10/26/2019 01:00 PM Field 10 PVD -> Field 10
Dragons
Tsunamis
Sat 10/26/2019 01:00 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
WSMR 10
Loco-Motion 11
Sat 10/26/2019 01:00 PM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Sharp Shooters FC
Cougars
Sat 10/26/2019 01:00 PM Field 11 PVD -> Field 11
Honey Badgers
Herbasquad
Sat 10/26/2019 01:00 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
DFC Devils
WSC Warsawa
Sat 10/26/2019 01:00 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Heat F.C.
Athletic
Sat 10/26/2019 02:00 PM Field 4 PVD -> Field 4
Ballhawgs 15
CFC Lady Fierce
Sat 10/26/2019 02:00 PM Field 14 PVD -> Field 14
Juventus Mini
Cruces Hedgehogs
Sat 10/26/2019 02:00 PM Field 1 PVD -> Field 1
Lil Chargers
WSC Zabojcy
Sat 10/26/2019 02:00 PM Field 9 PVD -> Field 9
S.W.A.T. (Soccer with ATtitude)
Ballhawgs 14
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
CFC Diablos 7v7
San Vicente Pumas 03 7v7
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN 2 High Noon Soccer Complex -> HN 2
CFC Sea Wasps Black
Spiders
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
San Vicente Pumas 07 7v7
Black Widow Girls U15 7v7
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Real Las Cruces 7v7
Alamo United 06 Rodriguez 7v7
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
CFC Tumbleweeds
Barca Jr.
Sat 10/26/2019 02:30 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Monsters
Alamo United 07 HAFB
Sat 10/26/2019 04:00 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
CFC Sea Wasps Red
LC Thorns 07
Sat 10/26/2019 04:00 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Thorns 06
CFC Yanks
Mon 10/28/2019 05:30 PM Field 2 PVD -> Field 2
Gators
Gila Monsters 13
Mon 10/28/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
Juventus
Arsenal 08
Mon 10/28/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Grizzlies
LC Timbers 08 Red
Mon 10/28/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
LC Timbers 11 White
CFC Santos 10
Mon 10/28/2019 05:45 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Cobras
Ballhawgs 05
Tue 10/29/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
LC Elite
CFC Diablos Black
Tue 10/29/2019 05:30 PM Field 1 PVD -> Field 1
Gila Monsters
Max-D
Tue 10/29/2019 05:30 PM Field 4 PVD -> Field 4
Lil Pirates
Bandits
Tue 10/29/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Lil Aggies
CFC Predators 10
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
CFC Bolts
Dynamites Black
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 1 PVD -> Field 1
Wildebeests
Gila Monsters
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 8 PVD -> Field 8
Wolfpack
Incredibles
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 5 PVD -> Field 5
LC Rattlers
Little Miss Chile Peppers
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 7 PVD -> Field 7
KC Bambinos
Hornets
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Foosas
SFC 09 Girls
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 2 PVD -> Field 2
Avengers
CFC Teal Titans
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Ballhawgs 08
LC Timbers 09 Red Brad Beasley
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Dynamites Sapphire
CFC Angel Fire 10
Wed 10/30/2019 05:30 PM Field 4 PVD -> Field 4
Dark Knights
Dragons
Wed 10/30/2019 05:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Cruces Coyotes 7v7
CFC Diablos 7v7
Wed 10/30/2019 05:45 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
CFC Sea Wasps Red
Shiloh Sharks
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
WSMR 13
KC Bambinos
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
Terror FC 14
CFC Lady Tumbleweeds
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
FireHawks
LC Timbers 12 Red
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
Bandits
CFC Diablos Camo
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
Cobras
LC Timbers 13 Black
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
Raptors
Gila Monsters
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
WSC Legion
Ballhawgs 12
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
Gators
Atletico Jrs
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
WSC Fancy Feet
Ghostbusters
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Arsenal LC 2016
Cheetahs
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
Rio FC Girls
CFC Santos 14
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Geckos
Dark Knights
Sat 11/02/2019 08:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
DFC Mini Devils
Lady Warriors
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Arsenal 08
Heat F.C.
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
Athletic
CFC United
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
Fireflies
Sirens
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Reyes FC Juniors
LC Timbers 11 White
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Footloose
LC Thorns U11 Wendy Zuniga
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
Ballhawgs 05
Spiders
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Broncos
WSC Zenners
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Royals
WSC Fierce
Sat 11/02/2019 08:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Dynamites Onyx
CFC Angel Fire 10
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
Zoomi FC
CFC Santos 13
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
LC Thorns 13
Amigos
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
DFC Inferno
Socceroos
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
CFC Santos 15
Juventus Mini
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
DFC Pyro
Baby Sharks
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
SFC 14
LC Rattlers
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
Tsunamis
LC Timbers 13 Hanson II
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 1 PVD -> Field 1
Terror FC 12
Hedgehogs
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
Rio FC 12
LC Timbers DK 12
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
WSC Zabojcy
Rio FC Boys
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
WSMR 12
LC Timbers DK 12 Black
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
WSMR 14
Bandits
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
LC Venom
CFC Santos 12 G
Sat 11/02/2019 09:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
Loco-Motion 14
Incredibles
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Hussars
FC Grande Academy 09
Sat 11/02/2019 10:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
FC Grande 16 Black
Sharks
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Thunder
Alamo United 10
Sat 11/02/2019 10:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
Kangaroos
Arsenal 12
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
LC Timbers 09 Axe
WSMR 08
Sat 11/02/2019 10:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
Terror FC 15
Ballhawgs 15
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
WSC The Force
Dynamites Diamond
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Santos 10
CFC Diablos White
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Dark Knights Black
LC Timbers 11
Sat 11/02/2019 10:00 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Reyes FC Varsity
LC Timbers 08
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
Sonoma Strikers
Squirtle Squad
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
LC Timbers 12
FC Grande Academy 12
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
LC Warriors 13
LC Traviesos
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
Ballhawgs 14
Lil Chargers
Sat 11/02/2019 11:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
Wolfpack
S.W.A.T. (Soccer with ATtitude)
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
Rio FC 10
CFC Bruisers Purple
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Loco-Motion 11
Infinity
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Dynamites Pink
Dynamites Silver
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
LC Roadrunners
CFC 10
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
CFC Sea Wasps Red
Alamo United 07 Wilder
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Dark Knights Yellow
Sharp Shooters FC
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Intensity
LC Raiders
Sat 11/02/2019 11:30 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
LC Thorns 10 EC
Dynamites Sapphire
Sat 11/02/2019 12:00 PM Field 2 PVD -> Field 2
Blue Jays
Hornets
Sat 11/02/2019 12:00 PM Field 7 PVD -> Field 7
Cookie Monsters
Cactus Kickers
Sat 11/02/2019 12:00 PM Field 11 PVD -> Field 11
Max-D
FC Grande Academy 13
Sat 11/02/2019 12:00 PM Field 9 PVD -> Field 9
LC Warriors 15
Mighty Minions
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Ballhawgs 08
Grizzlies
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
WSC Footfire 7v7
Real Las Cruces 7v7
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 12 PVD -> Field 12
Hei Hei's
FC Grande Academy 14
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 5 PVD -> Field 5
Herbasquad
Falcons
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 13 PVD -> Field 13
CFC Lady Fierce
Reyes FC Freshmen
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 14 PVD -> Field 14
CFC Santos 15 White
LC Hawks
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 7 PVD -> Field 7
Little Miss Chile Peppers
LC Tiny Timbers
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
LC Timbers 10 EC
Alamo United 10
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
DFC Devils
Monsters
Sat 11/02/2019 01:00 PM Field 10 PVD -> Field 10
LC United
Lil Pirates
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
Cougars
WSMR 10
Sat 11/02/2019 01:00 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Force
CFC Santos 11
Sat 11/02/2019 02:00 PM Field 2 PVD -> Field 2
Dark Knights
Honey Badgers
Sat 11/02/2019 02:00 PM Field 9 PVD -> Field 9
Cruces Hedgehogs
WSC Lil Kleatz
Sat 11/02/2019 02:30 PM HN 2 High Noon Soccer Complex -> HN 2
CFC Yanks
CFC Sea Wasps Black
Sat 11/02/2019 02:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Barca Jr.
Juventus
Sat 11/02/2019 02:30 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
DFC Heat Wave
LC Timbers 09 Red Brad Beasley
Sat 11/02/2019 02:30 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
WSC Warsawa
Alamo United 07 Wilder
Sat 11/02/2019 04:00 PM HN 2 High Noon Soccer Complex -> HN 2
CFC Cruces FC 06
LC Thorns 06
Sat 11/02/2019 04:00 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Thorns 07
07 Locos
Mon 11/04/2019 05:45 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
LC Cobras
CFC Yanks
Tue 11/05/2019 05:30 PM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
LC Timbers 10 AS
LC Elite
Wed 11/06/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
WSC The Force
WSC Fierce
Wed 11/06/2019 05:30 PM Field 1 PVD -> Field 1
FC Grande 13
Amigos
Wed 11/06/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Dynamites Sapphire
Dynamites Onyx
Wed 11/06/2019 06:00 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Rhinos
LC Thorns 06
Thu 11/07/2019 05:30 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Dynamites Diamond
Dynamites Sapphire
Thu 11/07/2019 05:30 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Reyes FC Juniors
CFC Predators 10
Sat 11/09/2019 08:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
LC Tiny Timbers
Loco-Motion 14
Sat 11/09/2019 08:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Dark Knights
Arsenal LC 2016
Sat 11/09/2019 08:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
CFC Santos 13
Mighty Blaze 13
Sat 11/09/2019 08:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
CFC Santos 14
Little Miss Chile Peppers
Sat 11/09/2019 08:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
Incredibles
Avengers
Sat 11/09/2019 08:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
DFC Mini Devils
Atletico Jrs
Sat 11/09/2019 08:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
DFC Inferno
Rio FC Boys
Sat 11/09/2019 08:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
CFC Diablos Camo
LC Timbers 12
Sat 11/09/2019 08:30 AM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
CFC Yanks
Rhinos
Sat 11/09/2019 08:30 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
Dynamites Onyx
CFC Santos 11 G
Sat 11/09/2019 08:30 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
CFC United
Arsenal 08
Sat 11/09/2019 08:30 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
WSC Fierce
Fireflies
Sat 11/09/2019 08:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
CFC Angel Fire 10
WSC The Force
Sat 11/09/2019 08:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Zenners
LC Raiders
Sat 11/09/2019 08:30 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
FC Grande Academy 09
Broncos
Sat 11/09/2019 08:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
Sharp Shooters FC
Force
Sat 11/09/2019 09:00 AM Field 1 PVD -> Field 1
WSC Fancy Feet
WSC Legion
Sat 11/09/2019 09:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
DFC Pyro
LC Hawks
Sat 11/09/2019 09:00 AM Field 13 PVD -> Field 13
WSMR 14
Lil Chargers
Sat 11/09/2019 09:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
LC Timbers 12 Red
LC Timbers DK 12
Sat 11/09/2019 09:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
Zoomi FC
Tsunamis
Sat 11/09/2019 09:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
FC Grande Academy 14
Rio FC Girls
Sat 11/09/2019 09:00 AM Field 7 PVD -> Field 7
LC Timbers U7 Brad Beasley
Honey Badgers
Sat 11/09/2019 10:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
Terror FC 15
Juventus Mini
Sat 11/09/2019 10:00 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Intensity
WSC Hussars
Sat 11/09/2019 10:00 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Dynamites Pink
SFC 09 Girls
Sat 11/09/2019 10:00 AM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
SFC 06/07
CFC Sea Wasps Black
Sat 11/09/2019 10:00 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
CFC Gator
Alamo United 10
Sat 11/09/2019 10:00 AM Field 5 PVD -> Field 5
Rio FC 12
FC Grande Academy 13
Sat 11/09/2019 10:00 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
LC Elite
Thunder
Sat 11/09/2019 10:00 AM Field 11 PVD -> Field 11
Cheetahs
FC Grande 16 Black
Sat 11/09/2019 10:00 AM Field 6 PVD -> Field 6
Sharks
Wildebeests
Sat 11/09/2019 10:00 AM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Alamo United 07 Wilder
DFC Devils
Sat 11/09/2019 10:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
Gila Monsters
FC Grande 16 Blue
Sat 11/09/2019 10:00 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
Infinity
Cougars
Sat 11/09/2019 10:00 AM Field 14 PVD -> Field 14
Ghostbusters
Kangaroos
Sat 11/09/2019 11:00 AM Field 1 PVD -> Field 1
Terror FC 12
Gila Monsters
Sat 11/09/2019 11:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
FireHawks
Arsenal 12
Sat 11/09/2019 11:00 AM Field 12 PVD -> Field 12
LC United
CFC Teal Titans
Sat 11/09/2019 11:00 AM Field 2 PVD -> Field 2
FC Grande 13
LC Warriors 13
Sat 11/09/2019 11:00 AM Field 3 PVD -> Field 3
WSC Zabojcy
S.W.A.T. (Soccer with ATtitude)
Sat 11/09/2019 11:00 AM Field 8 PVD -> Field 8
Ballhawgs 14
Mighty Blaze 14
Sat 11/09/2019 11:00 AM Field 9 PVD -> Field 9
Reyes FC Freshmen
Squirtle Squad
Sat 11/09/2019 11:00 AM Field 10 PVD -> Field 10
Ballhawgs 15
Cactus Kickers
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
LC Timbers 11
LC Timbers 11 White
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
CFC Diablos White
Lil Aggies
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
07 Locos
Alamo United 07 HAFB
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Sirens
LC Thorns 10 EC
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
LC Thorns U11 Wendy Zuniga
Dynamites Silver
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
LC Timbers 09 Red Brad Beasley
Alamo United 08
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
WSC Footfire 7v7
Alamo United 06 Rodriguez 7v7
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
LC Timbers 10 AS
Rio FC 10
Sat 11/09/2019 11:30 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Ballhawgs 08
CFC 10
Sat 11/09/2019 12:00 PM Field 14 PVD -> Field 14
KC Bambinos
Blue Jays
Sat 11/09/2019 12:00 PM Field 3 PVD -> Field 3
Bandits
LC Venom
Sat 11/09/2019 12:00 PM Field 13 PVD -> Field 13
CFC Lady Fierce
WSC Lil Kleatz
Sat 11/09/2019 12:00 PM Field 5 PVD -> Field 5
Sonoma Strikers
Mighty Minions
Sat 11/09/2019 12:00 PM Field 7 PVD -> Field 7
CFC Santos 15 White
LC Warriors 15
Sat 11/09/2019 12:00 PM Field 11 PVD -> Field 11
Max-D
Ballhawgs 12
Sat 11/09/2019 01:00 PM Field 4 PVD -> Field 4
Cookie Monsters
Baby Sharks
Sat 11/09/2019 01:00 PM Field 8 PVD -> Field 8
LC Thorns 13
LC Timbers 13 Black
Sat 11/09/2019 01:00 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
Shiloh Sharks
DFC Devils
Sat 11/09/2019 01:00 PM HN u10-2 High Noon Soccer Complex -> HN u10-2
CFC Diablos Black
LC Timbers 10 EC
Sat 11/09/2019 01:00 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
LC Roadrunners
LC Timbers 08 Red
Sat 11/09/2019 01:00 PM Field 6 PVD -> Field 6
Lil Pirates
Terror FC 14
Sat 11/09/2019 01:00 PM HN u10-4 High Noon Soccer Complex -> HN u10-4
Alamo United 10
CFC Bruisers Purple
Sat 11/09/2019 01:00 PM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
WSMR 10
Dark Knights Yellow
Sat 11/09/2019 01:00 PM HN u10-3 High Noon Soccer Complex -> HN u10-3
CFC Santos 11
DFC Cynder
Sat 11/09/2019 01:00 PM HN u12-3 High Noon Soccer Complex -> HN u12-3
Heat F.C.
Barca Jr.
Sat 11/09/2019 02:00 PM Field 8 PVD -> Field 8
Herbasquad
LC Timbers 13 Hanson II
Sat 11/09/2019 02:30 PM HN u12-1 High Noon Soccer Complex -> HN u12-1
LC Timbers 08
Athletic
Sat 11/09/2019 02:30 PM HN 3 High Noon Soccer Complex -> HN 3
WSC Warsawa
CFC Sea Wasps Red
Sat 11/09/2019 02:30 PM HN u12-4 High Noon Soccer Complex -> HN u12-4
Alamo United 06 Rodriguez 7v7
Black Widow Girls U15 7v7
Sat 11/09/2019 02:30 PM HN 1 High Noon Soccer Complex -> HN 1
Alamo United 07 HAFB
LC Thorns 07
Sat 11/09/2019 03:00 PM Field 1 PVD -> Field 1
Falcons
Dark Knights
Sat 11/09/2019 04:00 PM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Juventus
CFC Tumbleweeds
Sat 11/16/2019 10:00 AM Field 4 PVD -> Field 4
Ballhawgs 14
LC United
Sat 11/16/2019 10:00 AM HN u12-2 High Noon Soccer Complex -> HN u12-2
Juventus
Reyes FC Varsity
Sat 11/16/2019 11:30 AM HN u10-1 High Noon Soccer Complex -> HN u10-1
Sirens
Royals

DFC Cynder

WSMR 10

CFC Diablos White

CFC Bruisers Gold

Juventus

LC Timbers 08

WSC Footloose

SFC 09 Girls

Ballhawgs 08

LC Timbers 08 Red

CFC Tumbleweeds

CFC United

CFC Angel Fire 10

CFC Santos 11 G

Dark Knights Yellow

Ballhawgs 14

CFC Lady Tumbleweeds

FC Grande 13

Mighty Blaze 13

LC Traviesos

Zoomi FC

Gila Monsters 13

LC Timbers U7 Brad Beasley

SFC 06/07

LC Cobras

Dragons

Gators

FC Grande Academy 09

LC Timbers 09 Axe

Heat F.C.

Reyes FC Varsity

Intensity

WSMR 08

CFC Santos 10

LC Timbers 11

CFC Gator

LC Elite

Max-D

FC Grande Academy 12

Rio FC 12

Arsenal 12

Bandits

LC Timbers 12 Red

LC Venom

CFC Diablos Camo

WSMR 13

Hornets

Raptors

Ghostbusters

WSMR 12

Gila Monsters

Little Miss Chile Peppers

Incredibles

Dark Knights

LC Timbers 13 Hanson II

Falcons

Geckos

Cheetahs

WSC Legion

CFC Santos 12 G

LC Thorns 13

Atletico Jrs

Cobras

CFC Bolts

Dynamites Silver

CFC Predators 10

CFC Bruisers Purple

Thunder

CFC Cruces FC 06

Rhinos

WSMR 14

Rio FC Boys

LC Timbers 13 Black

Terror FC 12

LC Timbers DK 12 Black

DFC Pyro

Mighty Minions

LC United

Avengers

LC Rattlers

Hei Hei's

CFC Santos 14

Loco-Motion 14

CFC Teal Titans

SFC 14

Socceroos

DFC Inferno

Bandits

Force

Infinity

Rio FC Girls

LC Tiny Timbers

Terror FC 15

WSC Lil Kleatz

Dynamites Black

LC Thorns U11 Wendy Zuniga

LC Roadrunners

Sonoma Strikers

Baby Sharks

Broncos

LC Raiders

WSC Hussars

WSC Zenners

Dark Knights Black

LC Timbers 11 White

Wildebeests

FC Grande 16 Blue

FC Grande 16 Black

Gila Monsters

Arsenal LC 2016

Sharks

LC Timbers 12

Ballhawgs 12

Cookie Monsters

Squirtle Squad

LC Warriors 13

Lady Warriors

DFC Mini Devils

Amigos

Kangaroos

FC Grande Academy 13

CFC Diablos Black

Rio FC 10

Dynamites Pink

WSC Foosas

Shiloh Sharks

Alamo United 07 HAFB

San Vicente Pumas 03 7v7

Coyotes 7v7

DFC Heat Wave

CFC 10

San Vicente Pumas 07 7v7

Alamo United 06 Rodriguez 7v7

Lil Aggies

CFC Santos 11

Wolfpack

Mighty Blaze 14

WSC Fancy Feet

Blue Jays

CFC Santos 13

CFC Santos 15

Cactus Kickers

LC Warriors 15

LC Hawks

Athletic

WSC Warsawa

DFC Devils

Cougars

Sharp Shooters FC

Herbasquad

Honey Badgers

Loco-Motion 11

CFC Santos 15 White

Reyes FC Freshmen

FireHawks

LC Timbers DK 12

Tsunamis

S.W.A.T. (Soccer with ATtitude)

WSC Zabojcy

Lil Chargers

Cruces Hedgehogs

Juventus Mini

CFC Lady Fierce

Ballhawgs 15

Real Las Cruces 7v7

Barca Jr.

Monsters

Spiders

CFC Sea Wasps Black

CFC Diablos 7v7

Black Widow Girls U15 7v7

CFC Yanks

LC Thorns 06

LC Thorns 07

CFC Sea Wasps Red

Grizzlies

Arsenal 08

Ballhawgs 05

Lil Pirates

LC Timbers 09 Red Brad Beasley

Dynamites Sapphire

Cruces Coyotes 7v7

KC Bambinos

Dark Knights

Terror FC 14

WSC Fierce

Royals

Dynamites Onyx

Reyes FC Juniors

Sirens

Fireflies

Hedgehogs

Dynamites Diamond

WSC The Force

Alamo United 10

Alamo United 07 Wilder

LC Thorns 10 EC

LC Timbers 10 EC

WSC Footfire 7v7

FC Grande Academy 14

07 Locos

LC Timbers 10 AS

Alamo United 08

High Noon Soccer Complex -> HN u10-3

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u10-1

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u12-3

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u12-1

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u12-2

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u12-4

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u10-2

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 9

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 7

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 1

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 2

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN 1

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 4

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 10

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 8

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 3

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 14

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 11

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 12

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 5

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 13

Las Cruces, NM
View in Google Maps

PVD -> Field 6

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN u10-4

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN 3

Las Cruces, NM
View in Google Maps

High Noon Soccer Complex -> HN 2

Las Cruces, NM
View in Google Maps

 
To Register a Team

By the Deadline, a coach from each team will need to completely fill out and submit:

• Team Information Form (both sides) to the Office
• Team Conflict Sheet to the Scheduler
• Must have minimum # players payed by the deadline (U8 & below - 3, U10 - 5, U12 - 6, U13+ - 7)

The team information form shows the birth year for each age group and the maximum number of players. No dual registrations are allowed. Teams that define themselves as recreational need to be aware of the definition of recreational teams as all waiting list players will be assigned to recreational teams if those teams do not already have full rosters.

Create only one profile per family and use that every time you log-in whether it be to register yourself as a coach or your children as players. This account will contain all your information and will also carry over from season to season, year to year. Any profile can log in to any of the club portals (necessary for families with players playing or coaches coaching in different clubs).

All coaches will register online (the background check is included with Stack Sports registration) and upload a photo and their CDC concussion certificate. Coaches must also access SafeSport through Stack Sports in order to get the course for free. Upon completion the certificate will also need to be uploaded. Coaches should also register with the Digital Coaching Center (dcc.ussoccer.org) for age appropriate licensing courses.

You will need to direct all players (via parent/guardian) to register online. All players will pay an individual fee for each season when they register. Proof of age (government issued document i.e. passport or state birth certificate) and player photos MUST be uploaded.

THERE IS NO SECTION FOR A TEAM WHEN REGISTERING AN INDIVIDUAL! THE PLAYER WILL BE ASSIGNED TO A TEAM BY THE LEAGUE OR CLUB ADMINISTRATION.

The league will then assign those players that have registered in the Stack Sports system to your team.

BE SURE TO POINT OUT THAT ANY REGISTRATION ENTERED INTO THE WRONG CLUB WILL NEED TO BE RE-DONE IN THE CORRECT CLUB!

High Noon Soccer Club Registration Page - HNSC
BallHawgs Soccer Club Registration Page - BHS
Cruces Futbol Club Registration Page - CFC
LC Timbers Club Registration Page - LCT
Striker FC Club Registration Page - SFC
Warsawa Soccer Club Registration Page - WSC